X
تبلیغات
زولا

همسر ایرانی

همه چیز را در مورد روانشناسی همسران خود بدانید

پنج باور غلط در مورد خیانت همسران

عده‌ایی تصور می‌کنند که فقط آقایان خیانت می‌کنند که این اندیشه عمومیت کامل نداشته و هر دو جنس می‌تواند خیانت کنند

باورهای غلط زیادی در مورد خیانت همسران وجود دارد که ما پنج باور غلط رایج را با ذکر دلیل نادرستی آن‌ها برای شما بازگو می‌کنیم که بهتر است به آن‌ها توجه کنید.هنوز هم افراد زیادی هستند که در اکثر مواقع به همسران خود وفادار باقی می‌مانند. بدون وجود وفاداری دیگر هیچ گونه صمیمیتی بین همسران وجود نخواهد داشت و زندگی مشترک به یک میدان جنگ تبدیل خواهد شد.


مریک ملک‌صالحی روانشناس وکارشناس ارشد مشاوره در رابطه باورهای غلط خیانت همسران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، این چنین گفت: عده‌ایی تصور می‌کنند که فقط آقایان خیانت می‌کنند که این اندیشه عمومیت کامل نداشته و هر دو جنس می‌تواند خیانت کنند.

وی تصریح کرد: دومین باور غلط آن است که عده‌ای تصور می‌کنند که ارتباط پنهان عاشقانه می‌تواند برای استحکام زندگی مشترک مفید باشد و ارتباط پنهانی و در خفا روح زندگی را بار دیگر در یک ازدواج خسته کننده بیدار کند که این باور کاملا غلط و اشتباه است زیرا بحران خیانت می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای زندگی زناشویی ایجاد کند. به هر حال بحران نمودهای خاص خود را دارد وخیانت هم از این امر مستثنی نیست.

این کارشناس ارشد مشاوره افزود: سومین باور غلط آن است که این گونه ذکر می‌شود که دلیل خیانت همسران این است که شریک زندگی خود را دوست ندارند که این تصور هم غلط و نادرست است زیرا عاشق نبودن دلیل محکمی برای خیانت نیست.

در اکثر موارد دو زوج پیش از مسئله خیانت زندگی کاملا آرام و شادی را دنبال می‌کردند و مشکل خاصی هم نداشتند. چنین افرادی تنها به این دلیل وارد مقوله احساسی می‌شوند که بتوانند از طریق آن خیانت‌های بی‌دلیل خود را توجیه کنند.

ملک‌صالحی در مورد باور غلط دیگر این چنین ادامه داد: چهارمین باور غلط آن است که برخی از همسران فکر می‌کنند که باید وانمود کنیم که چیزی از خیانت همسرمان نمی دانیم. این افراد سعی می‌کنند که با بی توجهی از حوادث ناخوشایند زندگی رد شده و خود را ناراحت نکنند که این باور کاملا نادرست است زیرا در حقیقت سکوت سبب سوخت رسانی به خیانت می‌شود. مشکل زمانی رفع می شود که راز خیانت برملا شده و این امر به اتمام ارتباط نامشروع کمک خواهد نمود.

این روانشناس در مورد پنجمین باور غلط متذکر شد: برخی از همسران فکر می‌کنند که پس از خیانت حتما باید طلاق گرفت که این طرز اندیشه صحیح نیست زیرا در اوج عصبانیت نباید تصمیم گرفت.

تاریخ ارسال: دوشنبه 4 خرداد‌ماه سال 1394 ساعت 01:21 ق.ظ | نویسنده: زهرا | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد